En İyi 5 Mobil Yemek Sipariş Uygulaması

En iyi yemek sipariş uygulamaları

Günlük hayatın içindeki koşuşturmaca, uzun çalışma saatleri, yoğun geçen yaşam temposu karşımıza çıkan işleri hızlı ve pratik şekilde halletmemizi gerekli kılıyor. En temel ihtiyacımız olan beslenmeyi de hem sağlıklı hem de pratik bir şekilde halletmek için teknoloji yine imdadımıza koşuyor.  Bazen geç biten mesainin ardından, bazen hasta yatağımızda, bazen de sadece güzel bir şey yemek istediğimizde telefonumuza indirdiğimiz mobil yemek sipariş uygulaması ile bulunduğumuz her yere, istediğimiz yerden yemek siparişi verebiliyoruz.

Yerel ya da kurumsal birçok restoran ve kafenin kayıtlı olduğu mobil yemek siparişi uygulamaları, müşterilere sağladığı cazip avantajlar ve indirimlerin yanı sıra işletmelerin de satış hacminin artmasına yardımcı oluyor.

Kolay bir şekilde, trafikte zaman geçirmeden istediğimiz yemeği yememizi sağlayan en iyi mobil yemek uygulamasını listemizde inceleyelim.

1. Yemeksepeti

Yemeksepeti ülkemizde kullanılan en yaygın hizmet ağı bulunan uygulama olarak karşımıza çıkıyor. Türkiye’nin 81 şehri ve KKTC’de binlerce iş ortağıyla hizmet veriyor. Şehirdeki yerel restoranların yanı sıra kurumsal markalar da portföylerinde bulunuyor.

Mobil yemek siparişi uygulamaları arasında ilk sırada yer alan uygulama, kullanıcılarına bulundukları konuma, tercih ettikleri mutfağa ve önceki siparişlerine göre seçenekler sunuyor. Çeşitli indirimler, marka kampanyaları ile fiyat avantajları sağlayarak kullanıcıların ilgisini çekiyor. Ayrıca uygulama, online ödeme yöntemlerinin yanında kapıda nakit veya kredi kartı ödeme seçeneklerini de sunuyor.

Tüm ülkeyi kapsayan uygulama, müşteri hizmetleriyle de öne çıkıyor. 7/24 canlı yardım desteği ile kullanıcının siparişi ile ilgili tüm sorularına cevap veriyor. Sipariş ile ilgili yaşanan bir memnuniyetsizlikte de müşteri taleplerini gerçekleştirmeye çalışıyor.

Android için Yemeksepeti indir IOS için Yemeksepeti indir

 

2. GetirYemek

Güçlü kurye altyapısı ile online market hizmeti sunarak faaliyete başlayan Getir uygulaması, faaliyet alanını arttırarak yeme- içme sektöründe de hizmet sunuyor. Türkiye’nin 81 iline ulaşan GetirYemek, farklı birçok restoranı bünyesinde bulunduruyor.

Mobil yemek sipariş uygulaması, restoran sayısının giderek artması, kolay kullanımı sağlayan ara yüzü, avantajlı kampanyaları ile mobil yemek siparişi uygulamaları arasında tercih ediliyor. Farklı mutfaklara sahip restoranlardan verilen siparişler, uygulama üzerinden de takip edilebiliyor. Ayrıca Getir Getirsin teslimat yöntemi seçeneği ile siparişi getiren kuryenin konumu uygulama üzerinden anlık görüntülenebiliyor.

GetirYemek, belirli sepet tutarlarına değişen miktarlarda indirimler, sürekli müşterilerine hediye sipariş avantajları sağlıyor. Uygulamada ödeme, online olarak yapılabiliyor.

Android için GetirYemek indir IOS için GetirYemek indir

 

3. Tıkla Gelsin

Ülkemizde hizmet veren Burger King, Sbarro, Popeyes, Arby’s markalarının lisans hakkını elinde bulunduran ve Usta Dönerci ve Usta Pideci markalarına sahip olan Tab Gıda tarafından geliştirilen bir uygulamadır. Firmanın çatısı altında yer alan markalardan sipariş verilebiliyor. Mobil yemek siparişi uygulamalarının arasındaki rekabetin artmasına neden olan markanın müşteri yoğunluğu gün geçtikçe artıyor.

Tıkla Gelsin, kullanımında iki seçenek sunuyor. Birinci olarak sipariş verilen yemek girilen adrese gönderiliyor. Bir diğer seçenekte ise seçilen konuma en yakın restorana sipariş verilip, kullanıcının sıra beklemeden restoranda yemek yemesine veya paket servis olarak almasına imkan tanıyor.

Android için TıklaGelsin indir IOS için TıklaGelsin indir

 

4. Trendyol Yemek

Ülkemizde kullanılan en büyük e-ticaret platformlarından biri olan Trendyol, kullanıcıların konumuna en yakın marketlerden online market siparişi imkanından sonra online paket servis hizmeti ile yemek sipariş vermeye de olanak sağlıyor. Marka bilinirliliği sayesinde yeni adım attığı sektörde hızla büyüyor.

Uygulama farklı kampanyalarla fiyat avantajları sunuyor. Trendyol Yemek’te bulunan birçok restoranda geçerli dönemsel kampanyalar kullanılabiliyor. Uygulama içinde yer alan Trendyol Cüzdan seçeneği ile yapılan ödemelerde, yapılan harcamanın belli bir miktarı uygulamada kullanmak üzere yeniden cüzdana yükleniyor. Ödeme, kredi kartı veya Trendyol Cüzdan ile online olarak yapılabiliyor.

Android için Trendyol Yemek indir IOS için Trendyol Yemek indir

 

5. Gofody Yemek

Listemizde yer alan mobil yemek siparişi uygulamalarına göre çok daha yeni olan Gofody Yemek uygulaması, sunduğu farklı hizmetlerle benzerlerinden ayrılmaya çalışıyor.  Türkiye’nin en yeni ve en farklı yemek sipariş uygulaması mottosuyla yola çıkan markanın kullanıcıları artıyor.

Uygulama, istenilen adrese paket servis hizmeti dışında farklı alternatifleri de sunuyor. Kullanıcı gitmek istediği restorana sipariş verip sıra beklemeden yemeğini yiyebiliyor. Ayrıca isterse verdiği siparişi restorandan paket olarak kendisi de alabiliyor. Uygulama Masterpass altyapılı online ödeme yöntemi kullanılmasını mümkün kılıyor. Ödeme seçeneğinin sınırlı olması en büyük dezavantajı gibi görünüyor.

Android için Gofody uygulamasını indir IOS için Gofody indir

 

1 yorum

comments user
HAKAN

Siz yemek sepetinin, getir’in yada burada saydığınız firmaların yemek teslimatı için kullandıkları programların kendilerine mi ait olduğunu sanıyorsunuz ? Siz çok basit birşey söylemek isterim. Yolda yakaladığınız bir motor kurye kişisine yemek sepeti aplikasyonunu gösterir misiniz diye sorun. Daha sonra öteki saydığını firma motor kuryelerine de sorun ve karşınıza çıkacak şeye dikkatli bakın hepsi aynı uygulamayı kullanıyor. Ve de bu uygulama bir sır gibi saklı. Her insan da bu firmaların kendilerine ait bir uygulama olduğunu sanıyorlar.