Google Cihazımı Bul Uygulaması

Google telefonumu bul uygulaması

Mobil cihazlar hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline geldi. Tüm yaşantımız akıllı telefonlarla ve diğer akıllı cihazlarla daha kolay hale geldi. Her küçük şey için onlara çok güveniyoruz. Tüm gizli bilgileri cihazlarımızda saklıyoruz. Bu yüzden akıllı cihazımızın birisi tarafından çalınması bizim için büyük bir kayıptır. Tüm özel bilgilerimiz her an tehlikede ve bu yüzden güvensiz hissediyoruz. Bu nedenle gelişmiş cep telefonu takip uygulamalarına ihtiyaç günümüzde bir zorunluluktur. Bu uygulamalar telefonunuzu bulmanızı sağlar ve tüm kişisel verilerinizi erişiminize açar. Kayıp cihazınıza ulaşmak için haritada gezinmenizi sağlayacak, harika bir cihaz takip uygulaması olan Google Cihazımı Bul uygulamasından bahsediyoruz.

Google Cihazımı Bul Nedir?

Android telefonlarınızı, saatlerinizi ve Android tabletlerinizi bulmanızı sağlayan Google Cihazımı Bul ile cihazlarınızı takip edin. Uygulama, cihazınızın pil ömrü ve konumu hakkında tamamen güncel kalmanızı sağlar. Cihazınızda ses çalmanıza ve durdurmanıza izin verir. Kullanıcının, bir şifre ekleyerek veya cihazındaki verileri silerek cihazının güvenliğini bile sağlaması mümkündür.

Google Telefonumu Bul Uygulamasının Özellikleri

Bu uygulama, cihazınızı bulamadığınızda veya cihazınız çalındığında size çok yardımcı olur. Aşağıda, cihazınızı zahmetsizce bulmanıza yardımcı olacak bu cihaz takip uygulamasının özellikleri yer almaktadır:

Haritada gör: Cihazınızın haritada nerede olduğunu bulur. Mevcut konumunuz görünmüyorsa bile, cihazın bilinen son konumunu size gösterir.

Konum izleme: Konumunuzu görüntüledikten sonra, cihazınızın nerede olduğunu bulun ve o konuma ulaşın.

İç mekan haritası: Telefonunuzun bir süpermarket, havaalanı veya ofis binası içinde nerede olduğunu bulmak için bu özelliği kullanın.

Ses çal: Bu düğmeye dokunduğunuzda telefonunuz, siz veya başka biri tarafından sessiz moda alınmış olsa bile tam ses seviyesinde çalacaktır.

Şebeke ve pil durumunu görme: Cihazınızın o anda sahip olduğu mevcut pili görebilir ve ek bilgiler için telefonunuzun hangi şebekede çalıştığını görüntüleyebilirsiniz.

Cihazınızı silin: Eğer bu özelliği seçerseniz tüm verileriniz telefonunuzdan tamamen silinir. Gmail de silineceği için cihazınızı izleyemezsiniz.

Cihazınızı kilitleyin: Daha önce bir kilidiniz yoksa telefonunuza bir güvenlik kilidi ekleyin ve kendi şifrenizi belirleyin.

Kilit ekranında mesaj veya kişi ayarlama: Uygulama telefonunuza sahip olan bir kişinin sizi arayıp bilgi vermesi için kilit ekranına kişi eklemeyi veya mesaj yazabilmeyi sağlar.

Cihazımı Bul Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Bu uygulamanın kullanımı çok hızlıdır ve sıkıntılarınızın çoğunu önemli bir düzeyde hafifletir. Aşağıda bu cihazı kullanmanın yolları verilmiştir.

  • Adım 1: Google Play Store’dan ya da yazının sonunda bulunan butondan Google Cihazımı Bul’u yükleyin.
  • Adım 2: Uygulamayı açın ve Gmail hesabınızla veya misafir olarak oturum açın.
  • Adım 3: Gmail şifrenizi ekledikten sonra ekranda bir harita ve telefon bilgilerinizi göreceksiniz.
  • Adım 4: Gereksinimlerinize göre ses çalma, cihazı güvenli hale getirme veya cihazı silme gibi diğer düğmelere tıklamanız mümkündür.
  • Adım 5: Telefonunuzun kilit ekranına bir mesaj eklemek için ekranınızın sağ üst köşesindeki üç noktaya tıklayın ve ‘Güvenli Cihaz‘ seçeneğine tıklayın. Not: Wi-Fi veya mobil verilere bağlanırken cihazınızın açık olması veya Gmail hesabınızla oturum açması gerekir. GPS konumunun etkin ve Cihazımı Bul seçeneğinin açık olması gerekir.

İnternet Üzerinden Telefonunuzu Bulun

Google Cihazımı Bul web sitesi ile telefonunuzu internet üzerinden kolayca bulabilirsiniz. Cihazınızı bulmak için izleyeceğiniz adımlar şunlardır:

  • Dizüstü bilgisayarınızda Google Cihazımı Bul web sitesini açın.
  • Gmail kimliğinizi ve şifrenizi ekleyerek Google hesabınız üzerinden oturum açın.
  • Cihazınızda kontrol edin.

Cihazımı Bul Gerçekten Gerekli mi?

Cihazımı Bul uygulaması, cihazlarını kaybeden veya birileri tarafından çalınan tüm insanlar için adeta bir kurtarıcıdır. Bu, uygulamanın telefonunuzda olması gereken en iyi ücretsiz Android uygulamalarından biri olmasının başlıca nedenlerinden biridir. Uygulama size göre çalışacak ve aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda seçenek sunacaktır. Bu ücretsiz telefon izleyici ile Android cihazınızın her ayrıntısını görebilirsiniz. Örneğin; telefonunuzun pili, telefonunuzun bulunduğu yer, telefonunuzun çalıştığı şebeke vb. Kullanıcıların, telefonunuzun sahibi olan kişinin okuyabilmesi için kilit ekranına mesaj eklemesi mümkündür. Telefonunuzun bir daha geri alınamayacağını düşünüyorsanız, telefondaki tüm verilerinizi silin ve kişisel bilgilerinize kaydedin.

Google Cihazımı Bul uygulaması telefonunuzu biri elinizden kaparsa ya da bir yere düşürürseniz dakikalar sonra fark edilse de artık iş işten geçmiştir. Çok uzun zaman bekler ve kafanızı toplarsanız, telefonunuzda bulunan tüm kişisel ve özel bilgileriniz konusunda daha endişeli olursunuz ve bu da doğru zamanda harekete geçmezseniz büyük zararlara neden olur. Akıllı telefonlar, tabletler, akıllı saatler gibi gadget’lar maliyetlidir ve bu gerçeği hafife alamazsınız. Google Cihazımı Bul uygulaması ile Android telefonunuzu ve diğer kaybolan cihazlarınızı hızlıca bulur ve anında kilitlersiniz. Telefonunuzun konumuna ulaşmak için verilen konumdan telefonunuzu almanız veya alamıyorsanız tüm verilerinizi kaydetmeniz mümkündür.

Uygulamayı indirmek için aşağıdaki butonu tıklayın!

Google Cihazımı Bul uygulamasını indir!

 

Sık Sorulan Sorular

 

[saswp_tiny_multiple_faq headline-0=”h3″ question-0=”Cihazımı Bul özelliği nedir?” answer-0=”Kaybolan veya çalınan telefonunuzu uzaktan bulmanızı sağlar. Uygulama sayesinde harita üzerinden cihazınızın hangi konumda olduğunu görebilirsiniz. Aynı zamanda cihazınızı kilitleyerek verilerinizin çalınmasını engelleyebilirsiniz.” image-0=”” count=”1″ html=”true”]

[saswp_tiny_multiple_faq headline-0=”h3″ question-0=”Cihaz nasıl bulunur?” answer-0=”Cihazınıza bağlı olan Google hesabınızı kullanarak bilgisayarınızdan Google Cihazımı Bul adresine gidin. Cihazlarınızın sıralandığı listeden kaybolan cihazınızı seçin. Seçtiğiniz cihazın haritada hangi konumda olduğunu göreceksiniz. Aynı zamanda Sesi Çal özelliğiyle 5 dakika boyunca cihazınızın alarm vermesini sağlayın ve Güvenli Cihaz özelliğiyle cihazınızı kilitleyin.” image-0=”” count=”1″ html=”true”]

[saswp_tiny_multiple_faq headline-0=”h3″ question-0=”Kapalı telefonun yeri tespit edilir mi?” answer-0=”Cihazımı Bul uygulamasını kullanarak Android cihazınızı bulmak istiyorsanız telefonunuzun internet erişimine açık olması gerekmektedir. Aynı zamanda konum özelliği açık olmadığı durumda haritada telefonunuzun yerini bulmak mümkün değildir.” image-0=”” count=”1″ html=”true”]

[saswp_tiny_multiple_faq headline-0=”h3″ question-0=” Cihazımı Bul nasıl yapılır?” answer-0=”Cihazımı Bul uygulamasını kullanabilmeniz için cihazınız açık olmalı, bir Google hesabının oturumu cihazınızda açık olmalı, internet erişimine açık olmalı, Google Play’de görünür olmalı, konum butonu aktif olmalı ve Cihazımı Bul ayarı açık olmalıdır. Cihazımı Bul özelliğini aktive etmek için şu adımları izlemelisiniz: Ayarlar > Google > Cihazımı Bul yolunu izleyin ve özelliğin “Açık” olarak işaretli olduğundan emin olun.” image-0=”” headline-1=”h3″ question-1=”” answer-1=”” image-1=”” count=”2″ html=”true”]