En İyi Mobil Metaverse Oyun Platformları

En iyi mobil metaverse oyun platformları

Metaverse Nedir?

 

Metaverse, alışveriş deneyiminde, seyahat deneyiminde ve eğlencede devrim yaratacak devasa bir konsepttir. Ancak şimdi, en iyi Metaverse oyunları, oyun endüstrisinin çalışma şeklini de değiştiriyor ve video oyunlarını daha etkileşimli hale getiriyor.

Örneğin, artırılmış gerçeklik (AR), sanal gerçeklik (VR) ve haptik eldiven teknolojisi gibi teknolojilerle kullanıcılar oyun evreninin bir parçası olabiliyor ve oyun ortamını daha gerçekçi bir şekilde deneyimleyebiliyor.

 

Bu içerikte, metaverse meraklıları ve oyuncular tarafından beklenen en iyi metaverse oyunlarından bazılarını listeliyoruz. Bu metaverseler listesinde bulduğunuz her metaverse oyun başlığıyla, onlara kısa bir giriş yapacağız. Bu nedenle, bu en popüler metaverse oyunları hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, bu blogun sonuna kadar bizimle kalın!

 

2022’de Lider Metaverse Oyun Platformları

 

Benzersiz bir eğlence deneyimine sahip olmak için yararlanabileceğiniz önde gelen en iyi Metaverse oyunlarının birkaçına kısaca ışık tutuyoruz. Her Metaverse platformunun özelliklerini ve arka planını daha iyi anlamak için bu yazıyı inceleyebilirsiniz. İşte en iyiler listemizdeki o mobil metaverse oyun platformları:

  • The Sandbox
  • Roblox
  • UFO Gaming
  • Mobox
  • Polkacity
  • Star Atlas
  • Ember Sword
  • Illuvium
  • Horizon Worlds
  • Farmers World

 

1. The Sandbox

Pixowl tarafından geliştirilen ve 15 Mayıs 2012’de piyasaya sürülen The Sandbox, iOS ve Android akıllı telefonlar ve Microsoft Windows platformları gibi platformları destekler. 2018 yılında, bu metaverse oyun platformu, onu Voxel tarzı bir blockchain oyununa dönüştüren Animoca Brands tarafından satın alındı.

Sandbox, içeriğin kullanıcıları tarafından oluşturulduğu sanal bir platformu ifade eder. Kullanıcıların 3B hayvanlar, öğeler, insanlar ve bu tür nesneler oluşturmasını sağlayan bir VoxEdit aracıyla birlikte gelir. Araç, aynı zamanda, değiştirilemez belirteçlerin (NFT’lerin) oluşturulması için de kullanılır.

Ek olarak, yerleşik bir sanal pazarda NFT’leri takas edebilirsiniz. Kendi NFT’lerinizi satmak ve potansiyel alıcılara ulaşmak için onları sunucuda yayınlayın.

2. Roblox

Metaverse ve NFT oyunları listesinde en çok duyulan isimlerden biri olan Roblox, milyonlarca kullanıcı tarafından oluşturulan mini oyunlara ev sahipliği yapıyor. Başlık başlangıçta bir PC oyunu olarak piyasaya sürüldü, ancak ilerledikçe, diğer kullanıcıların oynaması için mini oyunlar oluşturup yayınlayarak kullanıcıların yaratıcılıklarını sergiledikleri bir platform haline geldi.

Roblox, artırılmış bir oyun deneyimi için metaverse VR’nin geleceğini kullanmak için bir plan başlattı. Oyuncular, metaverse oyunları oynamak, arkadaş edinmek ve sanal olarak takılmak için Roblox’a katılabilir.

3. UFO Gaming

Kazanmak için metaverse oyunları oynamak istiyorsanız, UFO Gaming bunun için mükemmel bir platformdur. Yeni metaverse oyunlarından biri olan UFO Gaming, onları merkezi olmayan oyun blok zinciri sunucularına entegre etmek için geleneksel oyun şirketleriyle ortaklık kuruyor.

Bu en iyi metaverse oyunlarından birine dâhil olan her gezegen ayrı bir oyun olacak. Oyuncular, müzayedelere katılmak ve gelir elde etmek için bu gezegenlerde arazi parçaları satın alma özgürlüğüne sahip olacaklar. Gelir elde etmek için oyuncuların belirli görevleri tamamlaması gerekiyor.

Bunun da ötesinde, oyuncular bu toprak parçalarını koleksiyon galerileri, NFT pazar yerleri, silah mağazaları vb. inşa etmek için en iyi metaverse oyunlarından biri olan UFO’da da kullanabilirler.

4. Mobox

Mobox , “Metaverse oyunlarından nasıl para kazanılır?” sorusuna cevap veriyor. Mobox’ın blok zinciri ekosistemi, oyuncuların ücretsiz oynamasına izin verir ve ayrıca kazanma fırsatlarından yararlanma özgürlüğüne sahiptir.

DeFi ve oyun konseptlerinin bir karışımı olan Mobox, kullanıcıların varlıklarını birden fazla oyunda kullanmasına izin verme fikrini de destekler. Ayrıca, oyuncular oyun içi NFT’ler kazanma ve bu NFT’lerin sahipliğini sonsuza kadar elinde tutma özgürlüğüne de sahiptir.

5. Polkacity

Polkacity, oyuncuların benzin istasyonlarına, taksilere, teknelere ve daha fazlasına sahip olabileceği bir 3D artırılmış gerçeklik (AR) dünyasıdır. Çok zincirli meta veri deposu, oyuncuların kendilerine iyi bir yatırım getirisi sağlayabilecek kaynaklara sahip olmaları için tasarlanmıştır. Oyuncular kazanmak için benzin istasyonları, oteller, temel hizmetler ve daha fazlası gibi nesnelere yatırım yapabilirler.

Bu en yeni metaverse oyunlarından biri, sanal gerçeklik ekosistemini kullanır ve oyuncuların finansal avantajlarını güçlendirmek için onu DeFi, NFT’ler ve diğer bu tür teknolojilerle bütünleştirir. Polkacity oyunlarınızda varlık satın almak için Polkacity’nin resmi web sitesine gidebilir, varlığı seçebilir, özelleştirebilir ve satın alabilirsiniz.

6. Star Atlas

Star Atlas, oyuncularına benzersiz bir uzay araştırma deneyimi sunmak için VR uygulama geliştirme stratejilerini kullandı. Önde gelen metaverse oyun platformlarından biri olan Star Atlas, oyuncuların gezegenleri, galaksileri ve farklı kültürleri keşfedebilecekleri geniş bir galaksiler arası alana sahiptir.

Bu en iyi RPG oyunlarından biri, bu evrende kendi itibarınızı kazanmanıza olanak tanır. NFT’leri keşfederken, kazandıkça ve takas ettikçe, blok zinciri ve akıllı sözleşme teknolojileri ile güvence altına alınan mülkiyeti elde edersiniz.

Bu en iyi metaverse oyunlarından birinde yapabileceğiniz şeyler arasında oyuncu organizasyonları seçme, gemileri yapılandırma, görevlere devam etme vb. bulunmaktadır. Oyunda ilerledikçe görevler daha zor hale gelme eğilimindedir.

7. Ember Sword

Ember Sword, ücretsiz olarak oynayabileceğiniz MMORPG tarzı bir oyundur. Meta veri kaynakları listesinde en üstteki isim, oyuncuların arazi, yerleşim yeri ve şehir satın alabilecekleri bir sanal alan ekosistemi sunuyor. Oyuncuların sahip olduğu mülk, arazinin özelliklerine bağlı olarak gerçek hayattan bir gelir akışı oluşturur.

Şu anda, Thanabus’un 160.000’den fazla arsası var, bunların arasında, oyuncuların arsa satın alabilecekleri bölge olan Solarwood’un 40.000 arsası var. Her arsa, bir unvan ve araziye sahip olduğunuzda keşfedilecek nesneler içerir. Bu nesneler gizli kaynak depoları, NPC’ler, Canavarlar ve daha fazlası olabilir.

2022’de oyuncular Solarwood ulusuna erişebilecekler, ancak üç ulusun geri kalanının 2023 veya sonrasında açılması bekleniyor. Oyun hala alfa öncesi test aşamasında olduğundan, zaman ilerledikçe değişiklikler ve yükseltmeler olabilir.

8. Illuvium

Açık dünya deneyimi sunan en popüler metaverse oyunlarından biri olan Illuvium, oyuncuların Illuvials adlı NFT yaratıklarını toplamasına olanak tanır. Bu Illuviumlar benzersiz yeteneklere sahiptir ve oyuncular güçlerini yükseltmek için antrenman yapabilirler. Bu en iyi strateji oyunlarından birinde, oyuncular dövüşlere katılabilir ve ILV jetonları kazanmak için görevlere girişebilir.

Oyun ayrıca oyuncuların kazanarak itibarlarını artırmaya çalışabilecekleri PvP arena savaşlarını da içeriyor.  2022 en iyi metaverse oyunlarından birine dâhil olan diğer bazı şaşırtıcı özellikler ise şu şekilde: sanal araziye sahip olma yeteneği, yerleşik NFT pazarı, ekipler oluşturmak için Illuvialleri eğitme yeteneği, vb.

9. Horizon Worlds

Ücretsiz VR oyunu , Oculus Rift S ve Oculus Quest 2 gibi cihazlar için tasarlanmıştır. Topluluk odaklı proje, kullanıcılarına keşfedebilecekleri ve inşa edebilecekleri ücretsiz bir platform sağlar.

Bir oyuncu olarak, diğer oyuncular tarafından yaratılan dünyaları keşfedebilirsiniz. Veya diğer oyunculara göstermek için kendi projelerinizi de oluşturabilirsiniz. Ayrıca keşifte arkadaşlarınıza katılabilir ve birlikte inşa edebilirsiniz. Horizon Worlds ekosisteminde proje oluşturma sürecini anlamanıza yardımcı olacak çok sayıda öğretici var.

10. Farmers World

Adından da anlaşılacağı gibi, Farmers World, oyuncuların kazanmak için çiftçi olabileceği etkileşimli bir sanal dünya sunuyor. Oyun, sayıları büyük ölçüde artan, dünyanın her yerinden 150.000’den fazla kişiye sahip.

Bu oyunda, yiyecek üreten sığırları yetiştirebilir, hayvanları güvende tutmak için kafesler inşa edebilir, mahsul yetiştirebilir ve canavarlarla savaşabilirsiniz. Canavarlarla savaşmak için sığırlarınızı kullanmanız gerekir, bu nedenle geceleri avlanan orman canavarlarına karşı kazanma şansınızı artırmak için onları en iyi sağlıkta tutmanız çok önemlidir.

Oyun ayrıca çiftlik GOLD ve NFT’leri bulmak için kullanılabilecek bir madencilik sürecini de içeriyor. GOLD ve WOOD gibi koleksiyonlar, yeni araçlar oluşturmak için kullanışlıdır. Öyleyse Metaverse’deki bu destansı çiftçilik macerasına katılın ve becerilerinizi test edin.

Eh, bize göre, bunlar, dikkatinizi hak eden en çok beklenen oyunlardı. Eğlenmek, kazanmak ve yaratmak için yukarıda bahsedilen metaverse oyunlarını oynayabilirsiniz. Bu metaverse oyunlar listesini hazırlamak için kullanıcı görüşü, arka plan bilgileri ve bu oyunların özellikleri gibi bilgileri almak için uygun araştırmalar yaptık. Kısacası, uygun bulduğunuz bu seçeneklerden herhangi birini seçebilir ve metaverse deneyiminizi başlatabilirsiniz.