En İyi Ücretsiz Mobil Video Düzenleme Uygulamaları

Bu Video Düzenleme Uygulamaları ile Harika İçerikler Üretin!

Günümüzde Youtube, Instagram, Facebook ve TikTok gibi sosyal medya uygulamaları, kullanıcıların gelir elde etmesi için önemli olanaklar sunuyor. Bu platformlarda üretilen video içeriklerin kalitesi ise içerik üreticiler için en temel sorunlardan bir tanesini oluşturuyor. Ancak Adobe Premier Pro, DaVinci Resolve, After Effects gibi video düzenleme programlarının güçlü bilgisayarlar gerektirmesi sizi endişeye düşürmesin. Çünkü akıllı telefonların kalitesi ve yeterlilikleri günden güne iyileşiyor. Video içeriklerinizi kolayca düzenlemenizi sağlayacak mobil video düzenleme uygulamaları ile içeriklerinizi rahatça oluşturabilirsiniz.

Peki, video düzenlerken işinizi kolaylaştıracak bu mobil video düzenleme uygulamaları neler?


Kullanımı En Kolay Video Düzenleme Uygulaması: CapCut

Hassas video kırpmak için en iyi video düzenleme uygulaması

 • CapCut özelliklerinin büyük çoğunluğu ücretsiz biçimde kullanılabiliyor. Ancak bazı yazı tipleri, gif ve çıkartma paketleri gibi ücretli özellikleri de mevcut.
 • CapCut’ın sunduğu en iyi özellik, videolarınızı hassas bir şekilde kırpma özelliğidir. Saliselik video kesme işlemiyle, oluşturduğunuz içeriğe dâhil etmek istemediğiniz kısımları videodan çıkarabilirsiniz.
 • Videolarınızı hangi platform için üretmek istiyorsanız o platforma uygun formatta ölçüyü seçebilirsiniz. Youtube, Instagram ve Tiktok gibi uygulamalara özel video ölçüleriyle içeriklerinizi oluşturabilirsiniz.
 • Kırptığınız aralıklar için harika geçiş efektleri ekleyerek videonuzu daha ilgi çekici hale getirebilirsiniz.
 • Oda ortamında veya dışarıda video çekerken yeterince ışık alamadığınız için görüntü kalitesinde sorun yaşayabilirsiniz. Videonuzun görüntü kalitesindeki sorunları “Ayarla” kısmına girerek giderebilirsiniz. Parlaklık, kontrast, doygunluk gibi görüntü ayarları videonuzun kalitesini iyileştirir.
 • Videonuzu çektiğiniz sırada bazen mikrofon ile ilgili sorunlar ortaya çıkar. Mikrofon sesinizi istediğinizden az ya da fazla alır. Ancak bunun için endişe etmeyin. Çünkü CapCut uygulaması ile videonuzun ses ayarlarını istediğiniz kadar artırıp azaltabilirsiniz.
 • Videonuzu bir greenbox (yeşil perde) önünde çektiniz ve başka bir arka plan mı kullanmak istiyorsunuz? CapCut uygulaması “Chroma Key” seçeneği ile işinizi kolaylaştırır. Size arka planı silmeniz için harika bir araç sunar.
 • CapCut videonuza metin, çıkartma, gif ve fotoğraf ekleme gibi seçenekler sunar. Metin şablonları, gifler, çıkartmalar ve yazı biçimleri gibi birçok araca ücretsiz olarak ulaşabilirsiniz. Ücretsiz bu araçların yanında bazı ücretli seçenekler de mevcuttur.
 • Bindirme (overlay) özelliğiyle videolarınızın üzerine farklı videolar ve fotoğraflar ekleyebilirsiniz. Örneğin bir mobil uygulama ya da ürün incelemesi videosunun kenarına kendi görüntünüzü ekleyebilirsiniz.
 • Videolarınıza efektler ekleyerek içeriklerinizi daha kaliteli hale getirebilirsiniz. CapCut’ta içeriklerinizin konusuna uygun birçok efekt seçeneği ücretsiz olarak sunuluyor. Eklemek istediğiniz efektin üzerine tıklamanız ve indirmeniz yeterli!
 • Videolarınıza müzik eklemek isterseniz, uygulamanın ses kitaplığında yer alan sesleri kullanabilirsiniz. Uygulamanın ses kitaplığı dışında, siz de eklemek istediğiniz bir müzik dosyasını telefonunuzdan uygulamaya aktarabilirsiniz. Bunun yanı sıra, videolarınızın üzerine ses kaydı yapmak istiyorsanız mikrofon butonuna tıklayarak ses ekleyebilirsiniz.
 • Videonuzu düzenlemeyi bitirdikten sonra hemen dışa aktar butonuna tıklamayın. CapCut’ın logosunu içeren outro videosunu sildikten sonra videonuzu dışa aktarabilirsiniz. CapCut ücretsiz olarak kullanılabildiği için logosunu içeren outroyu rahatça silebilirsiniz.
 • Şimdi videonuzu sağ üst köşedeki dışa aktar butonuna tıklayarak ve çözünürlüğü ayarlayarak dışa aktarabilirsiniz.
 • Daha detaylı bir CapCut incelemesi için buradan yazıya ulaşabilirsiniz.

CapCut’ı indirmek için:

 

 
 
 
 

Animasyon Videoları Yapmak için Harika Bir Uygulama: InShot

Youtube içeriklerinize abone ol animasyonu yapmak için harika bir video düzenleme uygulaması

 • InShot video düzenleme uygulamasının birçok özelliği CapCut gibi ücretsizdir. Yine benzer şekilde bazı yazı tipi, gif ve çıkartma paketleri ücretli erişim ile kullanılabiliyor.
 • InShot hassas video kırpma konusunda yeterince iyi olduğu söylenemez. Ancak animasyonlar hazırlamak için harika yazı tipleri, gifler ve çıkartmalar içeriyor. Bunun yanı sıra videolarınıza fotoğraf ve metin ekleyebilirsiniz.
 • Animasyon videolarınızı oluştururken boş video olarak başladığınız içerikte arka plan rengini belirleyebilirsiniz. Kullandığınız diğer renklerin dışında bir renk seçerek CapCut’ın Chroma Key seçeneği ile arka planı silebilirsiniz.
 • Animasyon videonuzun süresini istediğiniz şekilde ayarlayabilirsiniz. Video süre çizgisini parmağınızla ileri sürükleyerek video süresini kolayca artırabilirsiniz.
 • Eklediğiniz içerikleri, çıkmasını istediğiniz sıraya ve yöne göre düzenleyebilirsiniz. Örneğin, Youtube kanal resminizin sağından ve solundan sırayla “abone ol” yazısı ve “bildirimleri aç” uyarısı gelir.
 • Videoda tekrarlanmasını istediğiniz bir içeriği “Tekrarla” seçeneği ile kopyalayabilirsiniz. Böylece içerik aynı renk ve biçimde ve videonun aynı yerinde tekrar eder.
 • Filtre seçeneği ile videonuza efekt ve filtre ekleyebilir ve görüntü ayarlarını değiştirebilirsiniz. Efekt ve filtre seçeneklerinde ücretsiz kullanıma açık özellikler dışında ücretli özellikler de mevcuttur.
 • Son olarak, videolarınıza müzik ve ses efektleri ekleyerek animasyonlarınızı daha ilgi çekici hale getirebilirsiniz. Ayrıca CapCut’taki gibi InShot’ta da videonuzun üzerine ses kaydı yapabilirsiniz. Bir türlü bulamadığınız ses efektlerini ses kaydını kullanarak kendiniz ekleyebilirsiniz.
 • InShot hakkında daha detaylı bir inceleme için buradan yazıya ulaşabilirsiniz.

InShot’ı indirmek için: