2024’te Öne Çıkan En İyi 7 Karekod Uygulaması

En İyi 7 Karekod Uygulaması

Android ve iOS için en iyi QR Kod tarayıcı uygulamalarını mı arıyorsunuz? Doğru yere geldiniz. Bu kılavuz, 2024’ün önde gelen karekod okuyucu uygulamalarını keşfetmenize yardımcı olacak.

Android (8 ve üzeri) ve iOS’ta (11 ve üzeri) QR Kodlarını tararken ek bir uygulama indirmenize gerek yoktur. Sadece yerel kameranızı QR Koduna doğrultun ve ekranınızda açılan bağlantıya tıklayın.

Teknoloji son pandemiyi atlatmamızı sağladı. Yeni normale geçişte bize yardımcı olan pek çok temassız çözümün ortaya çıktığını gördük. Bunlardan biri de QR Kod tarayıcı uygulamaları.

QR Kodları temassız teslimat, teslim alma ve ödemeler için bir temel haline geldi. Dolayısıyla QR Kod tarayıcı uygulamalarının nasıl bir fark yarattığını tahmin edebilirsiniz.

2024 yılı hiç şüphesiz QR Kodları için bir başka yıl olacak – hem işletmeler hem de tüketiciler, birçok şeyi kolaylaştırdıkları için bu kodları kullanmaktan çok mutlular. QR Kodları ile herkes kolayca ödeme yapabilir, bir ürün hakkında daha fazla bilgi edinebilir, bilgi paylaşabilir, ödüller ve indirimler alabilir, bir WhatsApp Business sohbeti başlatabilir ve çok daha fazlasını yapabilir.

Her iki büyük uygulama mağazasında da düzinelerce QR Kod tarayıcı uygulaması bulabilirsiniz. Ve bunlar arasında seçim yapmak oldukça hızlı bir şekilde göz korkutucu olabilir. Bu yüzden bu yazıda, 2024 yılında Android ve iOS için en iyi 7 QR Kod tarayıcı uygulamasını sıraladık.

Doğrudan listeye atlamak istiyorsanız, işte burada:

 • Kaspersky’s QR Code Reader and Scanner
 • QR & Barcode Reader by Gamma Play
 • QR Code Reader by Scan
 • Bar-Code Reader
 • NeoReader QR & Barcode Scanner
 • QuickMark Barkod Okuyucu
 • QR Droid ve QR Droid Private

En iyi QR Kod oluşturucuyu mu arıyorsunuz? İşte en iyi QR Kod Oluşturucuyu seçmek için bir rehber.

iOS 13 ve üzeri ile Android 9 ve üzeri sürümlere sahip en yeni akıllı telefonlar gelişmiş QR Kod okuyucularla donatılmıştır. Yani herhangi bir üçüncü taraf uygulaması indirmenize gerçekten gerek yok.

Ancak henüz en yeni akıllı telefonlara sahip değilseniz, Android ve iPhone’lar için bu 7 en iyi ücretsiz QR Kod tarayıcı uygulamasını kullanmanızı öneririz.

Android ve iOS için En İyi QR Kod Tarayıcı Uygulamaları

Android ve iOS için En İyi QR Kod Tarayıcı Uygulamaları

Bir QR Kodunu stok kamera uygulamasıyla taramak hızlı ve kolaydır. Ancak hedef müşterinizin tüm akıllı telefonları yerel taramaları desteklemiyor olabilir. Neyse ki, bu en iyi tarama uygulamalarından birini müşterileriniz için bir alternatif olarak tanıtabilirsiniz. Benzer teknik çözümleri keşfetmekle ilgileniyorsanız, en iyi teknik tarama platformları için önerilerimize de göz atmak isteyebilirsiniz.

Android ve iOS için Ücretsiz En İyi 7 Karekod Okuyucu Uygulaması

QR Code Scanner App     Operating System Price
Kaspersky’s QR Code Reader and Scanner iOS and Android Ücretsiz
QR & Barcode Reader by Gamma Play  iOS and Android Ücretsiz (Kod Aktarımı $0.99 – Reklamları Kaldır $0.99)
QR Code Reader by Scan  iOS and Android Ücretsiz (Reklamları Kaldır $0.99 – Profesyonel $3.99)
Barcode Reader  iOS and Android Ücretsiz
NeoReader QR & Barcode Scanner  iOS and Android Ücretsiz (Sürekli tarama – $1.99)
QuickMark Barcode Scanner iOS Ücretsiz
QR Droid and QR Droid Private Android Ücretsiz

 

1. Kaspersky’s QR Code Reader and Scanner

Kullanılabilir: Apple App Store ve Google Play

Ortalama puan: 4.5

Kaspersky, anti-virüs yazılımından güçlü internet ve ofis güvenliğine kadar çeşitli güvenlik ürünleriyle ünlüdür. İşte Kaspersky’nin Android ve iOS için en iyi QR Kod tarayıcı uygulamalarından biri olarak yer almasının bazı nedenleri:

 • Kaspersky, mobil uygulaması ile QR Kodlarını taramayı güvenli hale getirmeyi amaçlayan uluslararası bir siber güvenlik şirketidir.
 • Bir QR Kodunun tehlikeli bir bağlantıya veya kötü amaçlı içeriğe yönlendirmediğinden emin olmak için Kaspersky’nin güvenlik kontrollerini sunar. Uygulama içinde yapılan tüm QR taramalarının bir geçmişini tutar.
 • Bir kullanıcı uygulamayı kullanarak bir QR Kodu taradığında, eski dosyalara, görüntülere ve verilere kolay erişim için verileri otomatik olarak cihaza kaydeder.

ABD’deki uygulama geliştiricilerin ihtiyaçlarını karşılayan mobil uygulamaya Apple App Store’da “Kaspersky QR Scanner” ve Google Play Store’da “QR Code Reader and Scanner: Android için Uygulama” olarak sunuluyor.

Kaspersky, Android için en iyi QR Kod okuyucularından biri olarak değerlendiriliyor.

2. QR & Barcode Scanner by Gamma Play

qr kod barkod karekod okutucu

Gamma Play’in QR & Barkod Tarayıcısı, bir QR Kodunu algıladığı anda deşifre eden bir başka harika bas-çek tarayıcıdır.

Gamma Play’in bu uygulaması QR Kodlarını taramada etkilidir ve tüm geçmiş taramaların geçmişini saklar. Kullanıcıların ürün barkodlarını taramalarına yardımcı olarak çevrimiçi fiyatları karşılaştırmalarını sağlar.
Siyah arka planlı ve beyaz kareli QR Kodlarını tarayan bir ters tarama özelliğine sahiptir.
Her taramadan sonra, uygulama bir URL’yi ziyaret etmek, iletişim bilgilerini kaydetmek veya bir telefon numarasını aramak gibi ilgili eylemleri otomatik olarak tanımlar.

3. QR Code Reader by Scan

Scan’s QR Code Reader, kameranızı bir QR Koduna doğrulttuğunuz anda onu tarayan bir bas-çek uygulamasıdır.

 • App Store ve Google Play Store’da aynı isimle mevcuttur.
 • QR Code Reader by Scan, 50 milyondan fazla indirme sayısıyla Google Play Store’daki en popüler QR okuyucudur.
 • Çok fazla depolama alanı kaplamayan hafif bir uygulamadır. Uygulamanın kullanımı ücretsizdir ancak sık sık reklam içerir.
 • QR Kod okuyucu geleneksel barkodları da tarayabilir.

4. Bar-Code Reader

Bar-Code Reader, Android ve iPhone için en iyi QR Kod okuyucuları arasındadır. Ve bunun birkaç nedeni var –

Uygulama, kullanıcıların taranan kodları e-posta yoluyla paylaşmalarına veya akıllı telefonlarına kaydetmelerine olanak tanıyor.
Ayrıca kodu kopyalayıp diğer uygulamalara yapıştırmayı ve web araması yapmayı da destekliyor. Kullanıcılar taranan tüm kodların bir listesini Dropbox veya Google drive aracılığıyla dışa aktarabilir.
Bir taramayı başlatmak için “TARAMAYI BAŞLATMAK İÇİN DOKUN” düğmesine dokunun ve kamerayı QR Kodunuza doğrultun. Taramak için kamerayı barkod ile doğru şekilde hizalamanız gerekir.

5. NeoReader QR & Barcode Scanner

NeoReader, Data Matrix, QR Kodları, Aztek Kodları, EAN, UPC, Kod 128 ve PDF 417 gibi tüm standart barkodları tarayabilen evrensel bir QR Kod okuyucusudur.

NeoReader’ı ‘Android ve iPhone için En İyi QR Kod tarayıcı uygulamaları’ arasında en iyi oyuncu olarak düşünebilirsiniz. İşte nedeni –

 • Barkod türünü otomatik olarak algılar ve QR Kodlarını herhangi bir yönden tarar. Kullanıcılar kendi QR Kodlarını bile oluşturabilir ve bunları e-posta, SMS, Facebook veya Twitter kullanarak paylaşabilir
 • Uygulama, kolay referans için tüm QR Kod taramalarının ayrıntılı bir geçmişini tutar. Hem ön hem de arka kameralar kullanılarak yapılan taramaları destekler. Harici URL’ler için, uygulama ziyaret etmeden önce web sitesini onaylar.
 • Uygulamanın kullanımı basittir. Tek bir tıklama ile kullanıcı özel web sayfasına yönlendirilir.

6. QuickMark Barcode Scanner

karekod qr kod mobil uygulaması

QuickMark barkod tarayıcı uygulaması ücretsiz bir QR Kod okuyucu uygulamasıdır. Uygulama, yerel aramaları iyileştiren Google’ın Favori Yerler programı için seçilmiş bir ortaktır.

 • Ayrıca Quick code, QR Code, Data Matrix, EAN 8/13, Code39 ve Code 128 gibi çoklu barkod formatlarını da destekler.
 • Kullanıcılar bir web bağlantısına erişebilir, telefon görüşmesi yapabilir, e-posta gönderebilir, kişi ekleyebilir, konumlarda gezinebilir ve etkinlikleri doğrudan takvime ekleyebilir. Müşterinize e-posta gönderiyorsanız, anlaşmayı mühürlemek için bir iş e-postası alan adı kullanmak daha iyidir. QuickMark ayrıca kullanıcıların kişi eklemesine, konumlarda gezinmesine ve etkinlikleri doğrudan takvime eklemesine yardımcı olur.
 • Uygulama, bu işlemleri yapmak için gereken tıklama sayısını azaltır. Ayrıca resimlerden barkod taramayı da kolaylaştırır.
 • Uygulama içi satın alma özelliği, QR Kodlarının toplu olarak taranmasını sağlar. Kullanıcılar bir .csv dosyasını bir dropbox hesabına aktarabilir.

7. QR Droid and QR Droid Private

QR Droid ve QR Droid Private, DroidLa’daki geliştiricilerden geldi. Bu iki uygulama arasındaki fark, kullanmanıza izin verilen özelliklerin sayısıdır. QR Droid Private, temel QR Droid’den daha fazla özellik kullanmanıza izin verir.

QR Droid ile kişileri, konum yollarını, yer imlerini ve yüklü uygulamaları paylaşmak için QR Kodları oluşturabilirsiniz.
Bu uygulamalar, QR Kodu tarama geçmişini düzenlemenize ve erişmenize yardımcı olan bir sıralama ve grup işlevine sahiptir.
USSD bağlantılarını otomatik olarak açmayarak cihazınızdaki olası silme saldırılarını önler. Uygulama, anında ekran erişimi için bir QR Droid widget’ı ile birlikte gelir.
Bu QR Kod tarayıcı uygulamalarının çoğu ücretsizdir. Ve en iyi ücretsiz QR Kod okuyucu uygulaması Kaspersky’nin QR Kod tarayıcısını, Neo Reader QR Kod tarayıcısını ve Android ve iOS’ta bulunan Barkod QR Kod tarayıcı uygulamasını içerir.

İşletmelerin pazarlama kampanyalarında yatırım getirilerini en üst düzeye çıkarmak için QR Kodlarından yararlanabileceğini biliyor muydunuz? Beaconstac’ın QR Kod oluşturucusu ile logolu en iyi ücretsiz QR Kodlarını elde edeceksiniz. Şimdi deneyin.

Akıllı telefonların çoğu zaten yerel QR Kod taramasını destekliyor. Ancak eski cihazlara sahip tüketiciler, QR Kodlarına bağlı içeriğe erişmek için QR tarayıcı uygulamalarını kullanabilir.