2024’te En Çok Para Kazandıran Uygulamalar

En Çok Para Kazandıran Uygulamalar

Kolay erişilebilir bir şekilde para kazanmak isteyenler için, mobil uygulamalar dikkate alınması gereken pek çok yol sunar. Akıllı telefonunuzu anketlere katılmak, ek iş yapmak, istenmeyen eşyalarınızı satmak ve daha fazlası için kullanabilirsiniz.

MobKritik, hem Google Play hem de iOS App Store’da en az dört yıldıza ve 25.000 incelemeye sahip uygulamaları dikkate aldı. İşte 2024’te en çok para kazandıran 7 ücretsiz para kazanma uygulaması.

Para Kazanmak için En İyi 7 Uygulama

Para Kazanmak için En İyi 7 Uygulama

  • Ibotta
  • Rakuten
  • Swagbucks
  • Fiverr
  • Upwork
  • OfferUp
  • Poshmark

1. Ibotta

Nasıl çalışır? Ibotta, 2.000’den fazla desteklenen perakendecide mağaza içi ve çevrimiçi alışverişlerde nakit para kazanmanızı sağlar. Başlangıçta bakkaliye için olan bu uygulama, giyim, eğlence ve dışarıda yemek, evcil hayvan malzemeleri ve diğer kategorileri de kapsayacak şekilde genişlemiştir. Teklifler ürüne veya perakendeciye özel olabilir ve bazıları otomatik olarak uygulanır. Diğerleri içinse video izlemek ya da ankete katılmak gibi ek bir görevi tamamlamanız gerekiyor.

Mağazalarda para iadesi kazanmanın üç olası yolu vardır: Teklif ekleyin ve alışverişinizden sonra fişinizi uygulamaya gönderin (fişinizi uygulama üzerinden göndermek için 7 gününüz var), perakendeci sadakat hesaplarınızı bağlayın veya Ibotta uygulaması aracılığıyla bir perakendeci hediye kartı satın alın. Online alışverişler için uygulama üzerinden veya bilgisayarınızdaki Ibotta tarayıcı uzantısı ile alışveriş yapabilirsiniz.

Ödeme: PayPal, dijital hediye kartı veya doğrudan banka hesabına yapılır.

Artıları: Mağaza içi alışverişlerinizde genellikle 24 saat içinde hızlı bir şekilde nakit iadesi alırsınız. Ibotta ayrıca yeni kullanıcılara hoş geldin bonusu, tavsiye bonusları ve çeşitli ödeme yöntemleri sunar.

Eksileri: Para kazanmak yavaş bir süreç olabilir. Kazançlarınızı kullanmak için en az 20$ nakit geri ödemeniz olması gerekir (bazı hediye kartları için en az 25$ kazanç gerekir). Online alışverişlerde, para iadesi kazanmak için bekleme süresi perakendeciye göre değişir. Ibotta ayrıca aktif olmayan (6 ay içinde etkinlik olmayan) veya devre dışı bırakılan hesaplar için bir hesap bakım ücreti alır. Bu ücret banka hesabınızdan değil, bakiyenizden kesilir.

Android cihaz için uygulamayı indir! IOS için uygulamayı indir

2. Rakuten

Nasıl çalışır? Rakuten (eski adıyla Ebates), alışveriş yapanları tanınmış perakendecilerden, restoranlardan ve yemek dağıtım hizmetlerinden yaptıkları alışverişlerde nakit para iadesi ile ödüllendirir. Kullanıcılar ayrıca seyahat, hediye kartları ve daha fazlası için de para iadesi kazanabilirler. Çok basit: Bir hesap oluşturun, uygulamada alışveriş yapmak istediğiniz mağazaya dokunun, ardından işlemi portal üzerinden yapın. Ayrıca, mağazada nakit para iadesi kazanmak için Rakuten hesabınıza bir kredi kartı veya banka kartı bağlayabilirsiniz – önce uygulama üzerinden anlaşmayı etkinleştirdiğiniz sürece. Rakuten, satın alma işlemini perakendeciyle onayladıktan sonra nakit iadesini hesabınıza yatırır ve bunun birkaç saat ila birkaç gün sürebileceğini söyler.

Ödeme: PayPal veya “Big Fat Check”.

Avantajlar: Binlerce mağaza ve alışveriş nakit iadesi için uygundur, bu nedenle zaten alışveriş yaptığınız yerlerde fırsatlar bulmanız muhtemeldir. Yeni kullanıcılar ilk nitelikli alışverişlerinden sonra 10$ hoş geldin bonusu kazanabilir. Ayrıca kayıt ve yönlendirme bonusları da kazanabilirsiniz. Nakit iade kazançlarınızın bir kısmını kâr amacı gütmeyen ortaklara bağışlayarak bir etki yaratabilirsiniz.

Eksileri: Çoğu para iadesi hizmetinde olduğu gibi, para kazanmak için para harcamanız gerekir. Kazancınızı da hemen göremezsiniz; Rakuten ödemeleri her üç ayda bir şirketin ödeme planına göre gönderir ve ödeme almak için en az 5 $ nakit geri ödeme bakiyesine ihtiyacınız vardır. Ibotta gibi diğer uygulamaların aksine, satın alma işleminizi önce uygulamada başlatmayı unutmamanız gerekir. Unutursanız ve satın alma işleminizi uygulama dışında yaparsanız, geriye dönük olarak kredi alamazsınız.

Android cihaz için uygulamayı indir!IOS için uygulamayı indir

3. Swagbucks

Nasıl çalışır? Swagbucks bir para iadesi ve ödül uygulamasıdır. Çevrimiçi alışveriş yaparak (1.500’den fazla katılımcı perakendeci vardır), anketlere katılarak, video izleyerek, oyun oynayarak veya Swagbucks aracılığıyla diğer görevleri yerine getirerek “SB” adı verilen puanlar kazanırsınız. Bu puanları hediye kartları için kullanabilir veya PayPal hesabınıza nakit geri alabilirsiniz. Verilen toplam puanlar göreve göre değişebilir. Örneğin, anketlerin her biri genellikle yaklaşık 40 ila 200 SB puanı değerindedir. Kullanmak için gereken minimum bakiye, seçtiğiniz ödeme seçeneğine bağlıdır, ancak bazı hediye kartları 110 SB kadar düşük bir fiyata kullanılabilir.

Ödeme: E-hediye kartı veya PayPal. SB’yi yeni Cryptovoucher Hediye Kartı seçenekleri aracılığıyla Bitcoin için de kullanabilirsiniz.

Artıları: Swagbucks ödül kazanmak için birçok kolay yol sunar ve paraya çevirmek için bekleme süresi yoktur. Ödemeler genellikle kullanıldıktan sonra 10 iş günü içinde ulaşır. Ayrıca katıldığınızda 25$’lık uygun bir alışverişle 10$ bonus kazanabilirsiniz.

Eksileri: Çok fazla ödeme yapmıyor; bir SB yaklaşık bir sent değerinde. Birçok görev kuruş değerinde olduğundan, önemli miktarda para kazanmak için oldukça fazla zaman ve çaba gerekebilir. Ek olarak, her anket veya görev için uygun olmayacaksınız, ancak kullanıcılar diskalifiye olurlarsa günde 5 SB’ye kadar kazanabilirler. Kullanıcılar genellikle anketlerin ortasında anketlerden atıldıklarını bildirirler. Swagbucks’a göre bunun nedeni demografik özellikler veya dürüst olmayan veya tutarsız cevaplar olabilir.

Android cihaz için uygulamayı indir!IOS için uygulamayı indir

4. Fiverr

Nasıl çalışır? Fiverr, programlama, video ve animasyon gibi 200’den fazla kategoride işler sunan bir serbest çalışma pazarıdır. Önce bir hesap oluşturun, ardından profilinizi uzmanlığınızı vurgulayan bir “satıcı” olarak ayarlayabilirsiniz. Teklif ettiğiniz işi yayınlayın, fiyatlandırma ve hizmetlerinizin bir açıklamasını içerecektir. Fiyatlandırma 5 ila 995 dolar arasında değişiyor. “Alıcılar” olarak bilinen müşteriler tıklayıp sipariş verebilirler. İşi tamamladığınızda ödeme alırsınız. Fiverr, performansa göre satıcı seviyeleri atar. Her kademede yükseldikçe, daha hızlı teslimat süresi gibi daha fazla “ekstra” satabilirsiniz.

Ödeme: PayPal, doğrudan banka hesabına veya Fiverr Gelir Kartına (ön ödemeli kart) kredi. Minimum para çekme tutarları değişir ve hangi seçeneği seçtiğinize bağlı olarak para çekme ücreti alınabilir.

Artıları: Alıcıları takip etme konusunda endişelenmenize gerek yok çünkü onlar size geliyor. Ayrıca bahşiş de kazanabilirsiniz. Fiverr ayrıca esnekliğiyle de övünür, satıcıların işleri kendi zamanlarında veya 9-5 işlerinde tamamlamalarına olanak tanır.

Eksileri: Fiverr, bahşişler de dahil olmak üzere her iş için kazancınızın %20’sini alır ve bir siparişi tamamladıktan sonra para çekmek için standart 14 günlük bir bekleme süresi vardır (üst düzey satıcılar paranın çekilmesi için yedi gün bekler).

Android cihaz için uygulamayı indir!IOS için uygulamayı indir

5. Upwork

Nasıl çalışır? Upwork, serbest çalışanları yazı, tasarım, pazarlama ve pazardaki diğer kategorilerdeki işlere bağlar. İlk olarak bir profil oluşturacaksınız. İlgilendiğiniz alanın yanı sıra nitelikleriniz, uygunluğunuz ve istediğiniz ücret gibi bilgileri içermelidir. Daha sonra teklif gönderebilirsiniz. Müşteriler bunları inceleyecek ve uygun görünüyorsanız projeler sunacaktır.

Her ay belirli sayıda “Bağlantı” ile başlarsınız, bunlar potansiyel müşterilerle iletişime geçmenizi sağlayan krediler gibidir. Daha fazla Bağlantı için küçük bir miktar kazanabilir veya ödeyebilirsiniz, ancak müşteriler sizinle iletişime geçtiğinde ücretlendirilmezsiniz. Saatlik veya proje başına ödeme alabilirsiniz.

Ödeme: Doğrudan ABD Bankasına, doğrudan banka hesabınıza, banka havalesi, Anında Ödeme, PayPal ve Payoneer. Bazı ödeme seçenekleri için ücretler uygulanır, bu nedenle ayrıntılar için Upwork’ü kontrol ettiğinizden emin olun.

Artıları: Upwork, müşteri arama, ilişki kurma ve ödeme alma işlerini ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Hizmet ayrıca size tercih ettiğiniz ücreti ve programı belirleme esnekliği sunar.

Eksileri: Uygulamayı indirmek ücretsiz, ancak çok sayıda müşteriyle iletişim başlatmak paraya mal oluyor. Kullanıcılardan ayrıca bir hizmet ücreti alınıyor. Upwork, bir müşteriye ne kadar fatura kestiğinize bağlı olarak kazancınızın %5 ila %20’sini alır. Ne kadar çok kazanırsanız, o kadar çok tutarsınız. Ancak, fatura dönemi sona erdikten 10 gün sonrasına kadar ödeme alamazsınız. Platformdaki diğer serbest çalışanlarla rekabet ettiğinizi de unutmayın. Bu, müşterilerin daha düşük ücretler belirleyenleri seçebileceği anlamına gelir.

Android cihaz için uygulamayı indir!IOS için uygulamayı indir

6. OfferUp

Nasıl çalışır? 2020’de rakibi Letgo ile birleşen OfferUp, eşyalarınızı satmak için kullanabileceğiniz yerel bir pazar yeri olarak işlev görüyor. Daha geniş bir kitleye ulaşmak istiyorsanız, OfferUp Alaska, Arkansas ve Hawaii hariç Amerika Birleşik Devletleri içinde her yere gönderim yapılmasına da izin veriyor. Bir hesap oluşturun ve akıllı telefonunuzun, arabanızın, kanepenizin veya sattığınız her neyse onun bir fotoğrafını çekin. Bir başlık, açıklama ve fiyat ekledikten sonra ilanınızı yayınlayabilir ve doğrudan uygulama üzerinden alıcılarla sohbet edebilirsiniz. Ardından, alıcıya gönderir veya alıcıyla bir toplantı ayarlarsınız.

Ödeme: Yerel olarak satış yaparken OfferUp, satıcıların alıcılardan nakit almasını ve çek, kasiyer çeki veya diğer uygulamaları kullanarak ödeme kabul etmekten uzak durmasını önerir. Gönderiler için satıcılar bir banka kartına veya banka hesabına para yatırma işlemi ayarlayabilir.

Artıları: Bir ilan oluşturmak basit ve hızlıdır ve nakit satış yaptığınızda anında ödeme alırsınız. Ayrıca olası bir alıcının yorumlarını ve puanlarını görüntüleyerek ne kadar güvenilir oldukları hakkında önceden fikir edinebilirsiniz. Ürününüzü gönderirseniz, alıcı ücreti öder ve OfferUp etiketi sağlar.

Eksileri: Yerel alıcılarla yüz yüze görüşmekten ve işlemleri yürütmekten siz sorumlusunuz. Satıcıların gönderiler için %12,9 hizmet ücreti veya minimum 1,99$ ödemesi gerekir. Başarılı olmak için muhtemelen bir yazıcıya yatırım yapmanız gerekecektir, böylece kargo etiketlerini yazdırabilir ve ürünleri alıcılara postalayabilirsiniz.

Android cihaz için uygulamayı indir!

IOS için uygulamayı indir

7. Poshmark

Nasıl çalışır?: Poshmark uygulaması kıyafet, aksesuar ve hatta ev dekorasyonu satmak için özel olarak tasarlanmıştır. Kaydolduktan sonra, ürününüzün fotoğraflarını çeker veya yükler, bir açıklama doldurur, fiyatlandırır ve listeyi paylaşırsınız. Ayrıca, belirli markalar, kategoriler ve temalar etrafında odaklanan sanal alışveriş etkinlikleri olan uygulamanın “Posh Partileri “nde ürünlerinizi öne çıkarabilirsiniz. Poshmark, bir satın alma işlemi yapıldıktan sonra size ön ödemeli ve önceden adreslenmiş bir kargo etiketi e-postayla gönderir. Daha sonra paketi USPS aracılığıyla gönderirsiniz.

Ödeme: Çek, PayPal, Venmo, uygun bir Visa veya Mastercard banka kartına Anında Transfer veya bir banka hesabına doğrudan para yatırma.

Artıları: Poshmark, satıştan gönderime kadar tüm süreci kolaylaştırır. Ayrıca, satış yapmak için yabancılarla görüşmek zorunda değilsiniz. Şirket kayıp paketleri karşılar ve alıcı ile aranızdaki sorunları çözer. Ödeme almak da nispeten hızlıdır; Poshmark, alıcının siparişi almasından sonraki üç gün içinde parayı verir.

Eksileri: Poshmark üzerinden satış yapmak için bir ücret ödersiniz. Şirket, 15 doların altındaki satışlar için 2,95 dolar komisyon ve 15 dolar veya üzerindeki satışlar için %20 komisyon alır.

Android cihaz için uygulamayı indir!
IOS için uygulamayı indir

 

Siz de para kazanmak için iyi bir uygulama biliyorsanız, aşağıdaki yorum kutusunda bizimle paylaşın!