Mobil Telefonunuz İçin En İyi 10 Gps Takip Uygulaması

en iyi gps takip uygulamaları

Teknoloji hayatımızın her alanında olduğu gibi, çocuklarımızın güvenliği, aile üyelerimizin, grubumuzun veya çalışanlarımızın takibi için de birçok imkân sağlıyor. Geçmişte askeri alanda kullanılan GPS teknolojisi günümüzde telefonlarımızla gündelik hayatımızda yer alıyor. Telefona yüklenen bir GPS takip uygulaması ile okula giden çocukların, uzakta olan aile bireylerinin takibi yapılabiliyor. Ayrıca servis, dağıtım gibi alanlarda faaliyet gösteren işyerlerinde araç filosunun konum bilgisine ulaşılarak, personelin geçtiği güzergahın takibi yapılabiliyor.  

GPS Takip programları telefonda bulunan uygulama mağazalarından ücretsiz bir şekilde indirebildiği gibi, telefon sahibinin takip edildiğini fark edemeyeceği ücretli yazılım versiyonları da bulunuyor.  Peki güvenliği sağlarken tercih edebileceğimiz en iyi GPS takip uygulamaları nelerdir?

İşinize Yarayacak 10 Konum Takip Uygulaması

1. GPS Tools

GPS Tools, yürüyüş yapmayı seven gezginlerin tercih edebileceği bir GPS takip uygulamasıdır. Uygulama ücretsiz bir şekilde telefona indirilebiliyor. Uygulama içi satın almalarla ekstra fonksiyonlar eklenerek, ihtiyaçlara cevap veriyor.

Doğa yürüyüşleri sırasında gerekli olabilecek GPS tabanlı birçok araç tek bir uygulamayla kullanıma sunuluyor. GPS konumu, navigasyon, pusula, altimetre, hız göstergesi, hava durumu tahmini gibi birçok veriye ulaşılmasını sağlıyor.

Düşük sinyal alanlarında dahi tam konum almayı sağlayarak, doğa sporları yapan kişilerin güvenliğini sağlıyor. Çevrimdışı çalışan uygulama, pil kullanımını optimize ediyor.

2.  mSpy

mSpy uygulaması GPS takibi ve ebeveyn kontrolü için tasarlanan en iyi GPS takip uygulamalarından biridir. Uygulamanın ücretli olarak aylık, 3 aylık ve 12 aylık farklı abonelik paketleri bulunuyor. Uygulama takip edilecek cihaza yükleniyor ve fark edilmeden arka planda çalışarak verileri topluyor. Web tabanlı bir kontrol paneli ile de bu veriler uzaktan takip edilebiliyor.

Uygulama, cihazın konumu takip edebilmeye olanak sağlıyor. Bunun yanında birçok fonksiyonu bulunuyor. Hedef cihazın tüm aramalarını görüntüleyebiliyor. Sosyal medya hareketlerini takip edebiliyor. Kullanılan uygulamalar kontrol edilebiliyor. Keylogger özelliği ile klavyede dokunulan her harfi kaydedebiliyor. Böylelikle anlık mesajlaşma uygulamalarındaki bütün yazışmalar incelenebiliyor. Böylelikle uygulama sayesinde aileler, çocuklarını siber zorbalığa karşı koruyabiliyor.

Bu tarz uygulamaların çocukları takip etmek isteyen ebeveynler için tasarlanmış olduğu bilinirken, amacı dışında kullanımları etik tartışmalarını da beraberinde getiriyor.

3.  FlexiSpy

Flexispy uygulaması ebeveynler tarafından tercih edilen konum takibi ve ebeveyn denetimi sağlayan üst düzey GPS takip uygulamalarından bir diğeridir. Uygulama ücretli olup, farklı özelliklere sahip 3 ayrı paketi bulunuyor.

Uygulama, kurulduğu telefonda gizli veya görünür modda çalışma imkânı sağlıyor. Telefona kurulurken root/ jailbreak işlemine ihtiyaç duyuluyor. Uygulama kullanılmaya başlandığı anda hedef cihazın konum bilgisine erişilebiliyor. Ayrıca sosyal medya aktivitelerine, mesajlaşmalarına, arama bilgilerine erişilebiliyor. Toplanan bilgiler uygulamanın portalı sayesinde incelenebiliyor.

Benzer uygulamalardan farklı olarak arama esnasında konuşmaları dinleme ve kaydetme imkânı sağlıyor. Bu özelliğiyle de kullanıcılar tarafından talep görüyor.

4. Find My Kids

Find My Kids ebeveyn kontrolü ve çocuk güvenliğini sağlayan GPS takip uygulamasıdır. Telefondan ücretsiz indirilebilen bu uygulama, ücretsiz deneme sonrası tüm işlevlerini kullanabilmek için ücretli üyeliğe yönlendiriyor. Üyelik alınmadığı takdirde konum takibi özelliği ücretsiz kullanılmaya devam edilebiliyor. Kolay ara yüzü nedeniyle ebeveynlerin tercihleri arasında bulunuyor.

Uygulama ile çocuğun nerede olduğu, gün içindeki hareketlerinin geçmişi takip edilebiliyor. Ebeveynin belirlediği alanlara vardığında bildirim almaya olanak sağlıyor. Böylelikle ebeveyn seçtiği konumlara çocuğun ne zaman vardığını ve nerede kaldığını da takip edebiliyor.

Çocuğun bulunduğu ortamın sesi dinlenerek tehlikeli bir durumda olup olmadığı anlaşılabiliyor.  Çocuğun telefonundaki uygulamalarla ne kadar süre geçirdiği görülerek, ekran maruziyeti kontrol ediliyor.

5. Family Link

Google tarafından sunulan Family Link uygulaması ücretsiz kullanıma olanak sağlıyor. Ebeveynlerin çocuklarının cihazlarında denetim yapmasına yarayan ve konum bilgisini verebilen bir uygulamadır.

Uygulama ile ebeveyn çocuğun nerede olduğunu görebiliyor. Ayrıca uygulama çocuğun telefonun kullanımının yönetilmesine olanak sağlıyor. Gelen bildirimler sayesinde ebeveyn cocuğun telefona indirmek istediği uygulamaları onaylayabiliyor veya engelleyebiliyor. Çocuğun hangi uygulamada ne kadar süre geçirdiğini takip edebiliyor. Her uygulama için süre sınırları koyarak, çocuğun ekran başında kalma süresine müdahale edebiliyor.

6. Life360

Aile bireylerinin birbiri ile konumunu paylaşabildiği Life360 uygulaması en iyi GPS takip uygulamaları listesinde sağlam bir yere sahiptir.

Uygulamanın çoğu özelliğinin ücretsiz sunuluyor olması, tüm ailenin birlikte kullanımına ve gün boyunca iletişim kurmaya imkân sağlaması açısından popüler uygulamalardan biridir.

Sadece davetle erişilebilen bir haritada aile bireylerinin konumu görülebiliyor. Konumun ne zaman paylaşılacağını seçme, bir konuma ulaştığında bildirim verme gibi özellikleri de yer alıyor.

7. GPS Tracker & Find Your Phone / Find My Phone

Family Locator uygulaması Android telefonlarda GPS Tracker & Find Your Phone ve iOS telefonlarda Find My Phone isimleriyle anılıyor. Uygulama aile üyelerinin birbirlerinin konum bilgilerini görebildiği GPS takip uygulamalarından biridir. Ücretsiz bir şekilde indirilerek, diğer uygulamalar gibi gün boyunca aile üyeleriyle bağlantıda kalmaya olanak sağlıyor.

Takip edilen kişilerin varış noktasına ulaşmasıyla bildirim alınıyor. Uygulama gerçek zamanlı konum paylaşımı ile güvenilir bilgiler veriyor. Harita üzerinde güvenli bölgeler kurulabiliyor. Kişinin konum geçmişine ulaşılabiliyor. Uygulama güvenli bölgeden çıkıldığında da otomatik bildirim gönderiyor. Ayrıca benzer uygulamalardan farklı olarak uçuş radarı sayesinde, uçuş durumunu aile üyeleriyle paylaşıyor.

8. Sygic GPS Navigation & Maps

Uygulama, GPS konumunu göstererek navigasyon hizmeti sunuyor. Uygulamada temel özelliklerin yanında ücretli üyelik tipleri de bulunuyor.

3D çevrimdışı haritaları ve kolay menüsü sayesinde kullanıcıların ilgisini çekiyor.  Çevrimdışı çalışmaya olanak sağlayarak internet ihtiyacını ortadan kaldırıyor. Ayrıca veri dolaşım ücretlerinde de tasarruf sağlanıyor.

Telefon ile araba ekranına bağlanarak konforlu ve güvenli bir şekilde sürüş deneyimi yaşanıyor. Doğru yol haritaları, arttırılmış gerçeklik özellikli navigasyon hizmeti yolculuk esnasında işleri kolaylaştırıyor.

Gerçek zamanlı rota paylaşımı ile mevcut konum ve tahmini varış zamanı paylaşılabiliyor. Yolculuklar daha keyifli hale geliyor.

9. Akıllı Ekip Takip

Kurumsal hayatta tercih edilen uygulama, saha çalışanlarının günlük rutinlerini GPS bazlı takip etmeyi sağlıyor. Herhangi bir GPS takip cihazına ihtiyaç kalmadan çalışanların telefonlarından ulaşan GPS konum bilgileri ile tüm ekibin takibini kolaylaştırıyor. GSM operatörü Vodafone, müşterilerine ücretli bir hizmet olarak sunuyor.

Uygulama, şirket araçlarının tüm aktivitelerinin takip edilmesini sağlayarak, toplanan bilgileri kayıt altına alıyor. Araçların yaptığı toplam km, hızları, nerede ne kadar durduğu raporlanıyor.

Araçların takip etmiş olduğu rota takip edilebiliyor. Böylelikle çalışanların hangi müşterilere uğradığı, ne kadar süre kaldığı görülebiliyor.

10. Bitakip

Araç takip sistemi hizmeti sunan uygulama, kişi ve nesne takip sistemleri ile alternatif çözümler yaratıyor. Yaşlı bireylerin, hayvan dostların veya eşyaların takip edilmesini mümkün kılıyor.

Küçük bir takip cihazı ile sistem kullanılabiliyor. Takip edilen canlıların veya nesnelerin konumu, entegre edilen telefonda harita üzerinde görüntülenebiliyor. Belirli alanlar güvenli bölge seçilerek, bu bölgeden çıkıldığında telefona kısa mesaj ile bilgi veriyor.

Alzheimer gibi kaybolma riski taşıyan hastaların, engelli bireylerin, doğa sporları yapan kişilerin veya sürekli kaçan evcil hayvanların takibinde gönül rahatlığıyla kullanılabiliyor.